Aktualności

Ilustracja do artykułu logo_25-WRK 2 2.png

Temat ekonomii społecznej i jej związku z organizacjami pozarządowymi nie schodzi ostatnio z ust wielu środowisk. Projekt ustawy po raz kolejny wzbudził gorące dyskusje, dlatego rozmawiać chcemy także my. Dlatego Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych wraz z Wyższą Szkołą Bankową zapraszają fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne, spółki non-profit, koła gospodyń wiejskich, podmioty reintegracyjne, samorządy i wszystkich zainteresowanych tematyką społeczną na konferencję on-line, która odbędzie się 29 czerwca (wtorek) 2021r. w godz. 16.00-20.00 pod hasłem "Szanse i zagrożenia dla rozwoju ekonomii społecznej i organizacji społeczeństwa obywatelskiego".

Ilustracja do artykułu PCPL.jpg

Mam przyjemność poinformować, że Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego wychodzi z inicjatywą edukacyjną skierowaną do producentów. Deklarujemy wsparcie dla grup rolników/ producentów zainteresowanych zdobyciem wiedzy o zasadach wprowadzania do obrotu żywności oraz możliwościach promocji. Spotkania będą organizowane sukcesywnie, w miarę spływania zgłoszeń, a akcja organizowana jest bezterminowo.

Ilustracja do artykułu wieniec.webp

Konkurs skierowany jest do społeczności lokalnych z gmin wiejskich i miejsko wiejskich z terenu całego Województwa Podlaskiego. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu wieńca dożynkowego, ze szczególnym uwzględnieniem tradycji poszczególnych subregionów i małych ojczyzn województwa podlaskiego. Termin nadsyłania zgłoszeń konkursowych upływa 30.06.2021 br., o godz. 15.30. Finał konkursu odbędzie się w drugiej połowie sierpnia (ostateczny termin zostanie podany uczestnikom przez koordynatora konkursu).

Ilustracja do artykułu miniatura loty balonem.png

Już 25 czerwca zapraszamy na Galę Disco Polo do Amfiteatru w Starym Dworze nad Zalewem Siemianówka, gdzie od godziny 19:00 rozpoczną się koncerty muzyczne zespołów tego gatunku. Oprócz szansy na wieczorne tańce, będziecie mogli wziąć udział w atrakcyjnych konkursach. W gronie przewidzianych nagród m.in.: podniebny lot balonem oraz rejs motorówką w dniu imprezy! Dowiedz się, jak je wygrać, zapoznając się z regulaminami do pobrania u dołu strony.

Ilustracja do artykułu moje miejsce 3.jpg

Nabór do czwartej edycji programu „Moje miejsce na Ziemi”, w ramach którego Fundacja ORLEN przekaże kolejne 2 miliony złotych na wsparcie lokalnych społeczności rozpoczął się 21 czerwca 2021 roku. O wsparcie finansowe na realizację lokalnych inicjatyw ubiegać się mogą nie tylko przedstawiciele organizacji pozarządowych, ale również jednostki ochotniczej straży pożarnej, koła, biblioteki, szkoły, instytucje kultury i sportu, parafie, a także jednostki samorządu terytorialnego. Potrzebne są pomysł i energia żeby zmienić swoją małą ojczyznę.

Ilustracja do artykułu pexels-anna-nekrashevich-6801648.jpg

Rada Gminy rozpatruje raport podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała rady gminy w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium wójtowi. Raport rozpatrywany jest w pierwszej kolejności. Nad przedstawionym raportem o stanie gminy przeprowadza się debatę. Termin najbliższej sesji planowany jest na dzień 29 czerwca 2021 r. o godz. 10,00.

Ilustracja do artykułu 130-21-certyfikat-dobrych-praktyk.jpg

Polska Organizacja Turystyczna przedłuża do dn. 30 czerwca br. rejestrację do projektu Certyfikacji Podmiotów Turystycznych. Celem projektu jest promocja obiektów noclegowych oraz organizatorów turystyki, którzy w trakcie realizacji Programu Polski Bon Turystyczny (PBT) profesjonalnie prowadzą swoją działalność oraz świadczą usługi turystyczne na wysokim poziomie. W Projekcie mogą wziąć udział przedsiębiorcy turystyczni oraz organizacje pożytku publicznego prowadzące działalność polegającą na świadczeniu usług hotelarskich lub organizacji imprez turystycznych, zarejestrowane do udziału w programie Polski Bon Turystyczny. Przedsiębiorcom, którzy będą realizować program Polski Bon Turystyczny według wysokich standardów, zostanie przyznany Certyfikat Dobrych Praktyk, który będzie promował Podmioty turystyczne, realizujące usługi turystyczne przy zachowaniu najwyższych norm bezpieczeństwa i jakości.

Ilustracja do artykułu unknown.jpg

Stowarzyszenie Miłośnicy Muzyki Cerkiewnej zaprasza dzieci i młodzież z terenu powiatu hajnowskiego do udziału w warsztatach muzyki cerkiewnej. Na zgłoszenia czekamy do 17 czerwca 2021 r.

Ilustracja do artykułu Tomasz Kamiński.jpg

Dąb Dunin z powiatu hajnowskiego, zwany też Strażnikiem Puszczy, walczy o tytuł DRZEWA ROKU 2021! Głosowanie do 30 czerwca 2021 r.

Ilustracja do artykułu oze.webp

o wydłużeniu terminu umieszczenia na stronie internetowej listy uczestników projektu oraz listy uzupełniającej uczestników projektu do dnia 30 czerwca 2021 r.

Ilustracja do artykułu minaiturka rynek turystyczny.png

...i reklamuje w tym celu swoje walory na okładce zewnętrznej najnowszego numeru czasopisma RYNEK TURYSTYCZNY! Miesięcznik już się drukuje i lada moment trafi na półki salonów sieci EMPIK oraz do rozmaitych podmiotów z branży turystycznej (m.in. biura podróży, firmy przewozowe, porty lotnicze), a także zagości na stoiskach promocyjnych podczas takich oto eventów turystycznych:

Ilustracja do artykułu pfron.jpg

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłasza konkurs w ramach pilotażowego programu „Dostępność ponad barierami”. O dofinansowanie mogą starać się również pomioty gospodarcze prowadzące działalność z zakresu turystyki i rekreacji. Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów grantowych wybranych w konkursie wynosi 10 mln zł.

Instagram Gmina Narewka
Powrót na początek strony