Mikłaszewo jest niewielką wsią w naszej gminie. Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2011 roku (ostatni jaki wykonano) liczba ludności we wsi Mikłaszewo to 168 osób z czego 48% mieszkańców stanowią kobiety, a 52% mężczyźni. Miejscowość zamieszkuje 4,3% mieszkańców gminy.
Jeśli chodzi o atrakcje kulturalne, mieszkańcy korzystają z imprez, zajeć i wydarzeń, które odbywają się w Narewce, Lewkowie i Siemianówce, tam gdzie znajdują się aktywne centra kulturalne. We wsi jednak jest stale dostępna świetlica wiejska. Służy ona mieszkańcom do zebrań sołeckich, spotkań formalnych i okolicznosciowych. Przy świetlicy jest spory teren, na którym, jako nowy nabytek, pojawił się w roku 2019, kolorowy plac zabaw.
Z większych imprez, które odbyły sie tu w ostatnich latach, wymienić należy festyn z cyklu "I tam żywuć ludzi" - w 2015 roku oraz "Bulwa Fest" - w 2019 roku. Poza tym, od czasu do czasu spotykają się tu koła gospodyń wiejskich, organizowane są warsztaty plastyczne z instruktorami ze Świetlicy Środowiskowej i odbywaja się, wyżej wspomniane, spotkania nieformalne mieszkańców: urodziny, ogniska, jublileusze i stypy.
Sam budynek ma długą historię, ponieważ po wojnie mieściła się w nim szkoła podstawowa. Niektórzy mieszkańcy Mikłaszewa jeszcze ją pamietają. Była zorganizowana w taki sposób, że na wprost od drzwi wejściwych znajdował się malutki pokój nauczycielski, a na prawo i lewo były dwie klasy. Budynek był ogrzewany piecami kaflowymi, a toalety były na zewnątrz. Szkoła przestała działać w połowie lat 70-tych. Dalsze losy budynku plotły sie różnie. Przez jakiś czas spotykały się w nim członkinie Koła Gospodyń Wiejskich. Kilka lat funkcjonował sklep spożywczy z podstawowymi artykułami. W Mikłaszewie istniał też zespół pieśniarski, ale nie wiemy dokładnie, czy to tu się spotykał na próby. Obecnie budynek wraz z otaczającym ją terenem należy do gminy Narewka.
Zasady korzystania ze świetlicy określa regulamin opracowany przez GOK, ponieważ świetlica znajduje sie w jego strukturach. Aby wynająć świetlicę należy podpisać umowę z przedstawicielem GOK-u, a rezerwacji dokonać u sołtysa, który udostępnia budynek. W 2015 roku wydano zarządzenie w sprawie ustalenia odpłatności za wynajem sal w GOK Narewka oraz świetlicach samorządowych oraz regulaminu korzystania ze świetlic oraz opłat za wynajem świetlic wiejskich, który precyzuje zasady i odpłatnosci dotyczące wynajmu (pełny tekst w załączonym pliku).