Gmina Narewka zbiera nakrętki dla KUBUSIA!

Dołącz do nas i Ty! Przekaż swoje bezużyteczne plastikowe nakrętki do czerwonego NAKRĘTKOMATU w kształcie serca, zlokalizowanego w samym centrum Narewki!

Gmina Narewka po raz kolejny włącza się w akcję niesienia pomocy Kubusiowi Suchodole z Hajnówki – tym razem poprzez organizację zbiórki nakrętek. W tym celu w samym centrum Narewki, w okolicy tutejszego amfiteatru, ulokowany został specjalny NAKRĘTKOMAT, który dzięki swojej intensywnej czerwonej barwie oraz przybranej formie - DUŻEGO SERCA - przyciąga uwagę przechodniów oraz przejezdnych. I o to nam właśnie chodziło!

Mamy nadzieję, że „nowy obiekt” pozostanie zauważony również przez Ciebie i że nie przejdziesz obok niego obojętnie! To właśnie tu możesz wrzucać zgromadzone przez siebie bezużyteczne nakrętki, stanowiące zamknięcia plastikowych butelek, kartonów po sokach, mleku, napojach lub opakowaniach po najróżniejszych płynach, np. do spryskiwaczy czy mycia naczyń itp.

Akcje zbierania nakrętek to jedna z popularnych form niesienia pomocy potrzebującym. Nakrętki zbiera się po to, by pokryć koszty związane m.in. z leczeniem takich osób, jak mieszkaniec naszego powiatu – niespełna dwuletni Kubuś, cierpiący na rdzeniowy zanik mięśni.

Niekiedy pojawiają się wątpliwości – bo „jak mój worek nakrętek miałby komuś pomóc rozwiązać jego realny problem”? Otóż plastik z korków od butelek po zmieleniu przerabia się na granulat, który można ponownie wykorzystać w procesie produkcji. Zbieranie i recykling nakrętek są bardziej opłacalne niż zbieranie plastikowych butelek i sprzedawanie ich do skupów. Butelki są trudniejsze w obróbce. Wymagają bardziej zaawansowanego, więc i kosztowniejszego sprzętu. Dodatkowo, większa jest również cena ich składowania, ponieważ zajmują więcej miejsca niż drobne plastikowe korki. Jednak tym, co łączy butelki i nakrętki, jest fakt, że każde gospodarstwo domowe codziennie pozbywa się i jednych, i drugich. Dlaczego więc nie pomóc innym, odkładając swoje nakrętki do takich pojemników, jak nasz NOWY NAREWKOWSKI NAKRĘTKOMAT?

Zachęcamy absolutnie WSZYSTKICH do włączenia się w zbiórkę! Zapełnijmy szybko nasze CZERWONE SERCE kolorowymi nakrętkami i podarujmy w ten sposób swoje serca KUBUSIOWI! Do dzieła!!!

Powrót na początek strony